عابديني: پرونده پيروزي (پرسپوليس) به ديوان عالي كشور رفته است

مجله فوتبال (به مدير مسئولي علي فتح الله زاده) در تازه ترين شماره خود به گفتگو با دو تن از مسئولان سابق ورزش كشور پرداخته است. مهندس امير عابديني مدير عامل سابق باشگاه پيروزي و بهزاد كتيرايي مدير كل سابق حراست سازمان ورزش در گفت و گو با اين نشريه به طرح مطلبي از دوران مديريت خود پرداخته اند.
امير عابديني در بخشي از اين گفت و گو به بحث پيرامون حكم قضايي صادر شده براي باشگاه پيروزي پرداخت و ادعا كرد كه اين موضوع به ديوان عالي كشور كشيده شده است؛
"اگر آن حكم را ما چاپ كنيم و حقوقدان ها بخوانند و و كلا ببيند، حتي قضات محترمي كه الان توي كار قضا هستند بخوانند، مي بينند كه آن حكم از نظر حقوقي و قانوني درست است يا نه؟! حكمي است كه مي شود روي آن انگشت گذاشت. حق با ما بود كه برويم و بررسي كنيم. بررسي هم كرديم و اين موضوع كشيده شد به ديوان، امروز هم در ديوان عالي كشور بحث دارد. بالاخره بايد از حق خودمان دفاع كنيم."
وي در اين مصاحبه به تبيين ماجراي معادن و بازرسي كل كشور پرداخت و به مسائل تازه اي اشاره كرد؛
(... هيچ موقع نرفتيم دستمان را دراز كنيم پيش پيمانكارهايي كه زير نظر خودمان بودند. بلكه گفتيم طلا هايي را كه از طريق برش سنگ بدست مي آيد و مال معدن كار نيست به اين كار اختصاص دهيم.
ما آمديم و اين اختيار را از محلوجي گرفتيم. همان زمان ايشان دستوري داده بود كه كليه معادن ايران بايد با سيم برش كار كند و انفجاري صورت نگيرد . در حقيقت درآمد تيم را به طرفي سوق داده بود كه از سيم برش استفاده مي كردند. در زمان مديريت محلوجي ايشان دستور داده بودند بخشي از اين منابع كه زير مجموعه وزارت بود به باشگاه كمك كند.
مجموع اين رقم ها 256 ميليون تومان شد. ....
ما را خواستند و گفتند اينجا خصوصي است . چرا محلوجي دستور داده كه كمك شود؟ ما را محاكمه كردند و به دادگاه كشيدند.در دادگاه هم گفتيم كه ما امانت دار هستيم ، گفتند شما امانت دار نيستيد ، اينجا خصوصي است و حرف ما را نپذيرفتند . عدم پذيرش اين حرف ها هم باعث شده حكم عليه ما صادر شود. ... به اتفاق آقاي محلوجي و 19 تن از مديران وزارت معادن محكوم شديم . ضمن اين كه همه پول ها هم پس داده شد."
حدود 6 الي 7 ميليون تومان محكوم شدم كه پرداخت كنم. آقاي محلوجي هم محكوم شد و پرداخت كرد."
عابديني در ادامه از مسئولان وقت سازمان ورزش هم گلايه مي كند:" در زمان آقاي هاشمي طبا سازمان هيچ نوع دخالتي در كار ما نداشت و حتي يكي دوبار كه با آقاي فائقي و آقاي هاشمي طبا جلسه داشتم، ايشان اشاره داشتند كه آنجا خصوصي است. حتي زمين به ما ندادند. من درخواست زمين كرده بودم كه گفتند چون شما بخش خصوصي هستيد ما نمي توانيم به شما كمك كنيم."
مدير عامل سابق پيروزي در اين مصاحبه به نكاتي چون ترانسفر مهدوي كيا، علي دايي، باقري و رضا ترابيان ، تفويض اختيارات دكتر غفوري فرد و به مهندس محلوجي اشاره كرد.
او به بيان چگونگي ورود خود به مديريت باشگاه پرداخت:" با توجه به شناختي كه دوستان از من داشتند يك روز آمدند و گفتند كه دو باشگاه استقلال و پيروزي در شرايط خوبي نيستند. به خصوص بعد از بازي هاي قطر كه تيم ملي فوتبال كشورمان در آنجا اوت شد و به جام جهاني راه پيدا نكرد. علي پروين هم كه كنار رفت . تيم استقلال هم به دليل سيستم غلط مديريت فوتبال كشور به دسته سوم سقوط كرده بود..... فوتبال داشت مي مرد.
از اين رو بعضي از بزرگان تصميم گرفتند فوتبال را احياء و زنده كنند و آن را به عنوان يك هيجان مثبت گرفتند. ... و قرعه به نام من افتاد . اسمي هم از بنده برده شد... و اين طور شد كه من آمدم.

/ 0 نظر / 5 بازدید