سپاهان ۳ - ۲ الاتحاد

.............................................................

نمايش عكس با ابعاد واقعي

 

 

 

لاکرونيا ۴ - ۰ ميبلان

پورتو ۲ - ۲ ليون

.............................................................

الاتحاد با ۹ ملي پوش مغلوب سپاهان شد

اگر چه محمود كريمي مهاجم ريزنقش سپاهان در كنار خطيبي توانستند به اتفاق ديگر ياران خود سه بار دروازه الاتحاد تيم پرادعاي عربستان را باز كنند،اما بدون ترديد اين موفقيت مرهون تلاش خط مياني به خصوص اصغر طالب نسب بود.
پيروزي تيم سپاهان ايران بر الاتحاد عربستان كه يكي از بهترين تيمهاي حال حاضر آسياست و از امكانات ويژه اي برخوردار است براي فوتبال ما افتخاري فراموش نشدني است. الاتحاد از جمله تيمهاي با سازمان و باپشتوانه است كه با بودجه اي همطراز باشگاههاي بزرگ جهان اداره مي شود و صاحب مقامهاي زيادي در سطح آسياست. الاتحاد با ۱۵ امتياز اختلاف با الهلال هم اكنون در صدر جدول باشگاههاي عربستان است و اين نخستين شكست اين تيم بعد از نزديك به يازده ماه بود.

سپاهان با اجراي يك بازي گروهي و درك دقيق از موقعيت بازي خود و حريف توانست به اين مهم برسد. سپاهان از همان دقايق نخست اشتهاي خود را براي پيروزي نشان داد. يورشهاي سپاهان روي سرعت مهاجمان اين تيم كريمي و خطيبي برنامه ريزي شده بود كه بخوبي نتيجه داد. سپاهان نشان داد كه از انضباط تيمي و برنامه خاصي براي اين بازي برخوردار است. اين پيروزي را نبايد دست كم گرفت. كاري كه سپاهان كرد، از تيمهاي بزرگ گذشته و حال كشورمان نيز بر نمي آمد. اين پيروزي را بايد به بازيكنان با جنبه و باانگيزه سپاهان تبريك گفت.
سپاهان (ايران) ۳ - الاتحاد (عربستان) ۲
گل ها: محمود كريمي ( ۴۸و۷۵) و رسول خطيبي (۵۷ ) براي سپاهان و محمد حيدر ( ۵۰) و ويرا آندره (۸۰ ) براي الاتحاد.
داور: محمد كوسا به كمك محمد جودت وديوب هر سه از سوريه.
تماشاگر: نزديك به سي وپنج هزار نفر.
سپاهان در سومين بازي خود در سوپر جام باشگاههاي آسيا در ورزشگاه نقش جهان به مصاف تيمي مي رفت كه سابقه طولاني تري نسبت به اين تيم در مسابقات قاره اي داشت. تيمي نام آشنا كه حتي يكبار هم با «دونادوني» ايتاليايي در ورزشگاه آزادي، استقلال را حذف كرده بود. با گذشت دقايقي از بازي كه دو تيم صرف ارزيابي هم كردند سپاهان به مدد تشويق هاي پرشور تماشاگرانش براي دستيابي به گل خيز برداشت.
با توجه به استحكام خوب خط دفاعي حريف و دروازه بان سرپنجه اش مبارك زيد، سرعت خطيبي و كريمي كافي بود تا اين خط از هم باز شود. در اين بازي كريمي بيشترين آزار را به خط دفاعي حريف داد و وي بود كه با سرعت و سماجت عالي خود در لحظاتي كه الاتحاد به دنبال خودنمايي بود با قلدري از بند دو دفاع يارگيرش گريخت و در مصاف با زيد با بغل پايي حساب شده تماشاگران را به پرواز درآورد. الاتحاد از دريافت گل جا نخورد تا اينكه در يك فرصت عالي روي اشتباه خط دفاعي سپاهان گل تساوي را زد. سپاهان هم همانند حريف بسان يك تيم باتجربه قبل از آنكه حريف روحيه بگيرد باز هم روي گريز ديدني رسول خطيبي دروازه الاتحاد را براي بار دوم فروريخت و خيلي زود روي موج برتري با كريمي بهترين بازيكن ميدان، گل سوم را زد تا حريف كار سختي براي برابر كردن بازي داشته باشد.
هنگامي كه بازي رو به پايان مي رفت، الاتحاد با زدن گل دوم و كاهش فاصله سپاهان را در تنگنا قرار داد. چند عكس العمل خوب كميل سوسكو و هوشياري دفاع سپاهان باعث شد تا تيم مدعي الاتحاد نتواند از حملات احساسي دقايق پاياني خود نتيجه بگيرد و سپاهان با اين برد به صعود اميدوارتر شد.
بازيكنان فولاد مباركه سپاهان: كميل سوسكو، محرم نويد كيا، سعيد بيات، جابا موجيري، سعيد رمضاني، رسول خطيبي، محمود كريمي، شاهين خيري، اصغر طالب نسب، محمدرضا مهدوي و رضا حسن زاده.
بازيكنان الاتحاد عربستان سعودي: مبارك زيد، رنا محمد فلاته، مناف ابوشگير، اديتاسيو ويرا آندره، حمزه فلاته، اندرسون سيماس لوسيانو، محمد حسين، صالح السكري، حمد المنتشري، سعودعلي كريري و اسلام محمود رالساتر.

/ 1 نظر / 10 بازدید
MarjaN

می‌بينم که...قرمزتــــــــــــــه...