نمايش عكس با ابعاد واقعي

بازتاب گسترده سفر ميلوتينوويچ به ايران در رسانه ها جهان

بورا ميلوتينوويچ مربي اسبق تيمهاي ملي مكزيك، كاستاريكا، آمريكا، نيجريه و چين در جام هاي جهاني سالهاي 1986 تا 2002، جهت حضور در مراسم اهداي توپ طلايي برترين بازيكن فوتبال ايران به اين كشور سفر كرد.
جدا از مخابره همزمان وقايع حاشيه اقامت او و همكارانش در سايت هاي و رسانه هاي عمومي و معتبر دنيا، درست يك روز پس از عزيمت او به چين، مطبوعات و پايگاه هاي اطلاع رساني معتبر، به طور گسترده اي حضور وي را در ايران پوشش داده اند.
پايگاه اطلاع رساني كنفدراسيون فوتبال آسيا به نقل بورا جمله بحث انگيز او در آخرين ساعات اقامتش را به عنوان خبر برتر قرار داده است.
"سفر به ايران براي مربيگري !؟ شايعه است."
آنها مقاله اي در اين خصوص از علاقه ايران به مربيان كرووات خبر دادند و حضور وي را پس از ناكامي و اخراج برانكو ايوانكوويچ بي معني ندانسته اند. از طرفي آمدن و يه را و تاكيد مقامات برگزاركننده اين مراسم بر تجليل از كارهاي او باعث شده تا حول اين مرد خوش برخورد برزيلي شايعات خاصي جمع نشود. روزنامه هاي مكزيك نيز حضور او را در ايران پوشش دادند و نوشتند: "بد نيست كه ميلوتينوويچ ايران را براي فتح يك افتخار ديگر انتخاب كند."
اما آنها از آوردن هر گونه منبع موثق درباره مذاكره با او خودداري كرده و تاكيد كردند كه او تنها جهت شركت در مراسم اهداي توپ طلايي ايران به آن كشور سفر كرده است.
ميلوتينوويچ اين روزها سرگرم مذاكره بر سر عقد قرارداد كلي و طولاني مدت جهت مربيگري يوگسلاوي سابق است. او اكنون به چين سفر كرده است تا شاهد بازي آنها با تيم رئال مادريد باشد. هر چند برگزاري اين بازي هنوز صد درصد قطعي نشده است.
البته ظاهراً صحبتهاي بورا براي مربيگري تيم ملي يوگسلاوي تا اين لحظه بي نتيجه بوده است. سايت رسمي ساكروي نيز حضور بورا در ايران را به خوبي پوشش داده است.
اين پايگاه اطلاع رساني نوشته است: "بورا ميلوتينوويچ مربي يوگسلاو، نيم نگاهي به مربيگري تيم ملي ايران دارد. بورا 59 ساله در تهران با مقامات فوتبال اين كشور در حاشيه برگزاري مراسم اهداي توپ طلايي ايران ديدار كرده است. او از جام جهاني 1986 تا كنون 5 تيم نه چندان سرشناس را به جام جهاني رسانده است."
اين سايت سفر وي به چين را تنها براي ديدار بازي آنها برابر رئال مادريد ارزيابي نكرده است و اعتقاد دارد او در برنامه ريزي براي كسب يك پست مهم به اين سفرها به سر مي برد.
سايت پلنت فوتبال نيز خبر مصاحبه مطبوعاتي او در محل خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا) را پوشش داده و مي نويسد: "بورا با گرمي خاصي در بين ايرانيان حضور پيدا كرد و به تمام سئوالات آنها پاسخ داد. استقبال ايرانيان از او نيز حائز اهميت بود. هدف اصلي او از آمدن به ايران، شركت در مراسم اهداي توپ طلايي عنوان شده است."

  
نویسنده : hadi ; ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳٠ تیر ،۱۳۸٢